O nás

Proč, jak, kdo a co děláme?

onas

Kdo jsme?

Rodinná firma „Cukrovinky Seidler“ má dlouholetou tradici. Začala někdy okolo roku 1880, kdy naši vzdálení příbuzní z rodiny Siljanovič začali s cukrářskou výrobou.Toto krásné řemeslo si předávali v rodině z otce na syna, až přišla řada na mého strýce Alexandra Siljanoviče.

Můj otec k němu jezdil pracovat do Německa, kam se strýc odstěhoval z Prahy. Pamatuji si jak jsem se jako malý kluk vždycky těšil na tátu a na sladkosti, které mi doveze. Už tehdy jsem věděl že by se mi taková práce líbila.

Před 9 lety jsem ke strýcovi začal jezdit pracovat i já. Strýc totiž po svém otci zdědil mnoho prodejních míst v různých městech Německa, které musel zásobovat. Dnes ho můžete vyhledat např. na tradičních Vánočních trzích v Norimberku, také v Mnichově nebo Erfurtu atd. Práce se mi natolik zalíbila, že ačkoliv jsem vystudoval  úplně jiný obor, rozhodl jsem se, že budu rozšiřovat rodinnou tradici. Nyní již 7 rokem prodávám své výrobky na Vánočních trzích v Praze na Václavském a Staroměstském náměstí.

 Na mém podnikání se podílí celá má rodina včetně mé přítelkyně. Pracujeme rukama a zakládáme si na kvalitě, proto si vybíráme ty nejkvalitnější, převážně přírodní suroviny a nejspolehlivější dodavatele. Jak říká moje babička ,,děláme to tak, jakoby jsme to Danečku dělali pro sebe“. 

co-delame

Co děláme?

Vyrábíme cukrovinky a především marcipán, podle starých receptur naší rodiny.

Na každém kousků si necháváme záležet a vkládáme do něj úsilí. Proto je každý kousek jiný, ale stejně chutný!:)

Většinu úkonů děláme ručně, ale úkony jako mísení marcipánu bychom nezvládli a pomáhá nám stroj. Ale většina věcí je dělaná dost „podomácku“ ale profesionálně.

Pečlivě si vybíráme dodavatele svých surovin a dbáme na kvalitu. Do našich výrobků nedáváme žádné chemické konzervanty, ochucovadla, aromy a barviva. Vše je na přírodní bázi.

Všechny naše výrobky jsou bezlepkové kromě : francouzského nugátu, ten má po stranách oplatku, tu však lze snadno odstranit.

Výrobky obsahující mléko jsou následující: marcipán mléko-kakao, marcipán jahody-smetana, marcipán kapučíno.

Výrobky obsahující vejce jsou následující: marcipán vaječný likér, francouzský nugát

Pokud Vás cokoliv ohledně našich výrobků zajímá stačí se nám ozvat na email daniel@cukrovinkyseidler.cz.